Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Merkel wygwizdana na wiecu wyborczym: "Idź do swoich muzułmanów"
Merkel wygwizdana na wiecu wyborczym: "Idź do swoich muzułmanów"
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sobotni wiec kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Quedlinburgu, zakłóciło kilkudziesięciu zwolenników antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Protestujący mieli ze sobą plakaty, na których widniały napisy: „Dziękujemy, Merkel” (na białym tle z plamami krwi), „Merkel musi odejść” czy „Idź do swoich muzułmanów”.

"Kłamca, kłamca!" skandował tłum podczas przemówienia tak głośno, że Angela Merkel, aż trzykrotnie przerywała przedwyborcze przemówienie, żeby zareagować na gwizdy i krzyki. - Mam nadzieję, że zrozumieliście przynajmniej część z tego, o czym mówiłam pomimo tego, że niektórzy cały czas krzyczeli – w pewnej chwili powiedziała sfrustrowana Merkel. – Niektórzy sądzą, że problemy Niemiec można rozwiązać krzykiem, ale ani ja, ani większość ludzi tak nie uważa.

To był dopiero drugi, przedwyborczy wiec szefowej CDU we wschodnich Niemczech. Przed tygodniem podobnie przyjęli urzędującą kanclerz mieszkańcy powiatowego miasta Annaberg-Buchholz w Saksonii, którzy dodatkowo zwymyślali ją od zdrajców.
niedziela, 27 sierpnia 2017 09:35
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polka zgwałcona na oczach męża na plaży we Włoszech
  Czytaj następny artykuł:
Atak na policjantów przed Pałacem Buckingham