Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Sprawcy napadu na Polaków we Włoszech zatrzymani
Sprawcy napadu na Polaków we Włoszech zatrzymani
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Włoska policja ujęła czterech sprawców brutalnej napaści na polską parę w Rimini. trzech z nich jest niepełnoletnich, a najstarszy, przywódca grupy - Kongijczyk Guerlin Butungu ma 20 lat.

Przełom w śledztwie nastąpił dzień wcześniej, gdy dwaj bracia, 15- i 16-letni Marokańczycy sami stawili się w komisariacie w małej miejscowości Montecchio, przyznając, że byli członkami grupy, która dopuściła się gwałtu. W wywiadzie dla dziennika „Resto del Carlino" ojciec obu napastników przyznał, że to on kazał synom zgłosić się na policję.

Polka zgwałcona na oczach męża na plaży we Włoszech

Kilka godzin później policja aresztowała w tym samym rejonie 17-letniego Nigeryjczyka, również podejrzanego o te czyny. W niedzielę nad ranem aresztowany został 20-letni Kongijczyk, prawdopodobnie szef gangu napadającego na turystów. Bandyta chciał uciec do Francji. Udało się go pojmać, gdy był już w pociągu. Rok temu Butungu otrzymał status uchodźcy i od tego czasu przebywał w Pesaro. Tamtejsza spółdzielnia, która udzielała mu gościny, poinformowała, że nigdy nie stwarzał problemów. 20-latek uczył się zawodu kelnera w jednej z restauracji w okolicy.
poniedziałek, 04 września 2017 06:56
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zamieszki w więzieniu w Birmingham - osadzeni przejęli jedno skrzydło
  Czytaj następny artykuł:
Porwany pies wrócił do ośrodka. Próbowano go sprzedać za £100