Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Ksiądz z Krakowa modlił się o śmierć dla papieża Franciszka
Ksiądz z Krakowa modlił się o śmierć dla papieża Franciszka
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ks. prof. Edward Staniek wygłosił w Krakowie homilię, w której wyraził nadzieję na szybką śmierć papieża Franciszka, jeśli ten się "nie nawróci".

W kościele Sióstr Felicjanek pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie wygłaszający homilię ksiądz Edward Staniek modlił się o rychłą śmierć dla papieża Franciszka. – Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska – powiedział ksiądz podczas homilii wygłoszonej 25 lutego.

Duchowny twierdził, że papież błędnie rozumie pojęcie miłosierdzia i wykazuje niewłaściwą postawę względem uchodźców. - Papież Franciszek na wysokim świeczniku, będąc pod presją układów, wyraźnie odchodzi od Jezusa: błędnie interpretuje Jego miłosierdzie. Ksiądz Staniek krytykował także rozważania papieża Franciszka na temat dopuszczenia rozwodników do sakramentów i uczestniczenia w Eucharystii.

W sobotę na stronie Archidiecezji Krakowskiej ukazało się oświadczenie metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy - napisał abp Jędraszewski. Dodał, że cały Kościół Krakowski modli się o Ojca Świętego Franciszka, "upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele".
poniedziałek, 19 marca 2018 20:54
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna, który przed meczetem w Birmingham ugodził 15-latka nożem w głowę stanął przed sądem
  Czytaj następny artykuł:
W sobotę przestawiamy zegarki na czas letni