Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Muzułmanin, Żyd i gej piekli polski chleb. Jak zareagowali Polacy?
Muzułmanin, Żyd i gej piekli polski chleb. Jak zareagowali Polacy?
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Żyd, gej, uchodźca z Syrii, uchodźca z Kongo i żyjący w Polsce muzułmanin upiekli dla Polaków chleb w ramach społecznego eksperymentu. Zobaczcie, jak zareagowali Polacy.

Przez jeden dzień uchodźcy, gej, muzułmanin i żyd piekli polski chleb w jednej z osiedlowych piekarni. Eksperyment zorganizowała grupa Chlebem i Solą działająca na rzecz uchodźców wraz ze stowarzyszeniem Otwarta Rzeczpospolita. Jaka była reakcja klientów, gdy dowiedzieli się, kto piecze ich chleb?

Na zapleczu jednej z osiedlowych piekarni znaleźli się 31-letni gej Kamil, 31-letni żyd Andrzej, pochodzący z Syrii muzułmanin Salam, 42-letnia uchodźczyni z Konga Rosa oraz uchodźca z Syrii 29-letni Radwan. W trakcie realizacji nagrania główni bohaterowie materiału opowiadali o swoich losach. Na koniec ich dnia pracy, na zaplecze piekarni zaproszono klientów, by sami przekonali się, kto przygotował pieczywo, które zakupili. Zobaczcie, jak zareagowali Polacy, gdy okazało się, że chleb, który kupują codziennie w swojej piekarni pieką im uchodźcy, Żyd, gej i muzułmanin.

niedziela, 08 kwietnia 2018 21:23
 Czytaj poprzedni artykuł:
W 2017 roku w Selly Oak, każdego dnia odnotowywano napady na tle seksualnym.
  Czytaj następny artykuł:
Dwóch pijanych Polaków spadło na tory, pod nadjeżdżający pociąg