Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Władimir Putin rozpoczął wojnę w Europie. Rosyjskie wojsko wkroczyło na Ukrainę
Władimir Putin rozpoczął wojnę w Europie. Rosyjskie wojsko wkroczyło na Ukrainę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad tysiąc żołnierzy rosyjskich weszło terytorium Ukrainy, co oznacza zaangażowanie Moskwy w tym kraju – podało NATO.

Sojusz opublikował zdjęcia satelitarne, które wykazały, że rosyjskie siły zbrojne uzbrojone w broń ciężką biorą udział w operacjach wojskowych wewnątrz terytorium Ukrainy. NATO ocenia, że w Ukrainie działa ponad 1000 rosyjskich żołnierzy, którzy wspierają terrorystów i walczą u ich boku.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział, że – Władimir Putin umyślnie rozpoczął wojnę w Europie. Wie o tym cały świat i nie można tego już ukryć.

David Cameron oskarżył Rosję o wysłanie swoich wojsk na Ukrainę w „Ta nielegalna inwazja jest całkowicie nie do przyjęcia” – powiedział. Premier Wielkiej Brytani i zagroził „dalszymi konsekwencjami” jeżeli Putin nie wycofa swoich wojsk.

Prezydent Barack Obama wykluczył interwencję wojskową USA na Ukrainie, ale jednocześnie zagroził Rosji nowymi sankcjami ekonomicznymi. Reakcję UE na działania Rosji na wschodzie Ukrainy zapowiedziała także kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Jak informuje rmf24 polska armia zwiększa powołania rezerwistów na szkolenia. W tym roku wezwanie ma dostać niecałe 7 tysięcy osób, ale w przyszłym już 11 tysięcy. W 2016 roku ma to być już 18 tysięcy rezerwistów.
piątek, 29 sierpnia 2014 09:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polak płonął na oczach przechodniów
  Czytaj następny artykuł:
Lekarze z Birmingham przywrócili martwą wątrobę do życia