Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Przewodniczący PE "To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu"
Przewodniczący PE "To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu"
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk, że wydarzenia w Polsce "mają charakter zamachu stanu".

- To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne - powiedział Schulz. - Wychodzę z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu, będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować - zapowiedział polityk niemieckiej SPD.

W zeszłym tygodniu Europejska Partia Ludowa (chadecy), socjaliści i liberałowie proponowali, by na najbliższej sesji PE, która rozpoczyna się 14 grudnia, podniesiony został temat sytuacji w Polsce w związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce po objęciu rządów przez PiS. Do szefa europarlamentu wpłynęły dwa wnioski w tej sprawie: jeden o pytanie ustne do Komisji Europejskiej, a drugi - o oświadczenie Komisji Europejskiej na ten temat. Oba mogły wiązać się z dyskusją europosłów. Ostatecznie jednak chadecy podjęli decyzję, że nie chcą, by debata odbyła się już na tej sesji PE. Przeciwna takiemu rozwiązaniu była m.in. Platforma Obywatelska wchodząca w skład EPP.


Źródło:tvn24.pl
poniedziałek, 14 grudnia 2015 11:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wysoka grzywna dla landlorda, który bezprawnie eksmitował lokatorkę
  Czytaj następny artykuł:
Terrorysta z Paryża miał w telefonie zdjęcia Birmingham?>