Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Mężczyzna poparzył przełyk po wypiciu wody "Żywioł Żywiec Zdrój"
Mężczyzna poparzył przełyk po wypiciu wody "Żywioł Żywiec Zdrój"
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mieszkaniec Bolesławca po wypiciu wody „Żywioł Żywiec Zdrój” trafił do szpitala z poparzeniem przełyku i jamy ustnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna napił się wody z oryginalnie zapakowanej butelki.

Bolesławska policja ostrzega, że woda „Żywioł Żywiec Zdrój” może być zatruta, po tym jak mężczyzna trafił do szpitala po jej wypiciu. U 31-latka stwierdzono poparzenia przełyku i jamy ustnej.

- W każdej z trzech butelek było czuć woń środka chemicznego. Ustaliliśmy, że woda pochodzi od producenta w Mirosławcu. Wszystkie partie tego rodzaju wody zostały wycofane ze sprzedaży. Teraz skupiamy się na tym, żeby dotrzeć do ludzi, którzy mogli tę wodę kupić - informuje szefowa Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu Ewa Łomnicka.

- Ta zgrzewka była w całości sprzedana klientowi, cała zapakowana. Dodatkowo w środku były zmieszane partie, więc prawdopodobnie winny jest producent - twierdzi Ewa Naskręt, właścicielka hurtowni TechBol z Bolesławca, w której zakupiono niezdatną do picia wodę.

Całą sprawą zajął się już sanepid. - Badamy całą linię produkcyjną. Od źródła po gotowy produkt - zapewniała Krystyna Szołomicka z wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Szczecinie.

Z najnowszych informacji wynika, że w wodzie znajdował się chlor lub jego pochodna. Żywiec Zdrój czasowo wstrzymał sprzedaż produktów pochodzących z ostatnich dni produkcji zakładu w Mirosławcu.

Źródło:x-news
czwartek, 22 września 2016 15:05
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ambasada w Londynie ostrzega: Wzrósł poziom przestępczości
  Czytaj następny artykuł:
Wandale zniszczyli figurki krasnoludków w Kingsbury Water Park