Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Pogrzeb polskiego kierowcy zabitego w zamachu w Berlinie
Pogrzeb polskiego kierowcy zabitego w zamachu w Berlinie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Polski kierowca Łukasz Urban, który zginął w zamachu w Berlinie został pochowany w piątek po południu na Cmentarzu Komunalnym w Baniach (Zachodniopomorskie). W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa.

Zmarłego pożegnali rodzina, mieszkańcy Rożnowa, gdzie mieszkał Łukasz Urban, a także mieszkańcy powiatu gryfińskiego. W uroczystościach pogrzebowych brał udział także Dave Duncan, zawodowy kierowca z Wielkiej Brytanii, który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla rodziny zamordowanego Polaka.

Dzień wcześniej udział w uroczystościach zapowiedział prezydent Andrzej Duda. Oprócz Andrzeja Dudy, do Bań przyjechali m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa. Odczytała ona list od premier Beaty Szydło. Decyzją wojewody zachodniopomorskiego koszty pogrzebu ma pokryć Skarb Państwa.

W południe kierowcy ciężarówek oraz autobusów w Polsce zatrzymali się na parkingach i włączyli klaksony by uczcić pamięć Łukasza Urbana. Do tragedii doszło 19 grudnia wieczorem.

40-tonowa ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Jedną z ofiar był polski kierowca ciężarówki, użytej do staranowania ludzi zgromadzonych na jarmarku. Kilka dni później sprawca ataku, Tunezyjczyk Anis Amri, został zastrzelony przez policjantów pod Mediolanem.źródło:x-news.pl
Źródło:x-news.pl
piątek, 30 grudnia 2016 17:27
 Czytaj poprzedni artykuł:
Alarm bombowy na pokładzie samolotu lecącego do Polski
  Czytaj następny artykuł:
Chiński Nowy Rok w Birmingham