Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Czy Polska przyjmie na leczenie syryjskie sieroty?
Czy Polska przyjmie na leczenie syryjskie sieroty?
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Do Aleppo z Krakowa wyruszyły dwie pracownice Polskiej Misji Medycznej. Mają przekazać leki i ocenić stan dzieci, które mogłyby trafić na leczenie do Polski.

- Sopot poprosił nas o przygotowanie do wyjazdu na leczenie dziesięciorga dzieci, Kraków mówi o pięciorgu. Wiemy, że prezydent Gdańska także chciałby pomóc. Jesteśmy przygotowane na piętnaścioro - dwadzieścioro dzieci, które dostałyby opiekę medyczną, operacje ratujące życie, dopasowanie protez czy rehabilitację w naszym kraju - powiedziała Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

MSWiA nie zgodziło się tymczasem, aby Sopot przyjął dziesięcioro dzieci z syryjskiego Aleppo. W uzasadnieniu swojej decyzji ministerstwo napisało, że lepiej pomagać uchodźcom na miejscu, tam gdzie się schronili. Rzecznik rządu zapewnił, że ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Prezydent Karnowski liczy na spotkanie z przedstawicielem rządu w tej sprawie.

- Przede wszystkim chodzi o sprowadzenie dzieci na leczenie i rehabilitację. Okres sześciu tygodni czy kilku miesięcy nie oznacza osiedlenia się. Nie chcemy ich odrywać od rodzin. Chcemy im pomóc w możliwie dogodny sposób - mówiła druga pracownica Polskiej Misji Medycznej, Ewa Piekarska.

Źródło:x-news.pl
poniedziałek, 06 lutego 2017 08:10
 Czytaj poprzedni artykuł:
Beckham działał charytatywnie tylko po to, by dostać tytuł szlachecki
  Czytaj następny artykuł:
W sześć minut z fabryki Jaguar Land Rover w Solihull ukradli silniki warte 3 mln funtów
?>