Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Spotkanie Szydło z Merkel: "Polska chce rozwoju UE i wzmocnienie państw narodowych"
Spotkanie Szydło z Merkel: "Polska chce rozwoju UE i wzmocnienie państw narodowych"
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wszyscy członkowie UE podkreślają, że widzą konieczność zmian. Brexit jest faktem, on się wydarzył w określonych okolicznościach i z określonych powodów. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego tak się stało i spróbować rozwiązać problemy w UE tak, aby więcej nie dochodziło do takich decyzji w państwach UE.

Polska jest zdania, że powinniśmy się nastawić na rozwój i scalanie UE, ale z poszanowaniem i wzmocnieniem państw narodowych - powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Dziennikarze pytali niemiecką kanclerz o zbieżności i różnice zdań z Polską w sprawie przyszłości Unii.
- Jeśli chodzi o zmiany w Unii Europejskiej, to nie prowadziłyśmy jeszcze szczegółowej dyskusji na ten temat. Definicja rynku wewnętrznego jest bardziej pojemna niż wolny przepływ towarów i środowisko. Nie wyobrażam sobie, że mamy teraz realne możliwości, żeby coś cofnąć. Mimo to, musimy porozmawiać, gdzie są w niektórych kwestiach granice. Ze strony niemieckiej rozmawialiśmy już z Komisją Europejską. Wydaje mi się, że podtraktatowo też można wiele zrobić. Jeśli chodzi o zmiany traktatowe, to mechanizm Konwentu jest dużym mechanizmem. Chodzi o to, żeby tam nie było tak, że mamy 27 różnych wyobrażeń plus postulaty Parlamentu Europejskiego - powiedziała Angela Merkel.

Po konferencji prasowej kanclerz Niemiec udała się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, by następnie porozmawiać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w hotelu Bristol. Wizytę zwieńczy kolacja wydawana przez premier Szydło w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Źródło:x-news.pl
wtorek, 07 lutego 2017 20:02
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polak oskarżony o podłożenie ognia w salonie samochodowym znaleziony martwy w celi
  Czytaj następny artykuł:
Kurdyjscy hakerzy włamali się na strony internetowe szkół i pubu w West Midlands