Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Angela Merkel: imigranci dostaną pieniądze za dobrowolny wyjazd z Niemiec
Angela Merkel: imigranci dostaną pieniądze za dobrowolny wyjazd z Niemiec
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przebywający w Niemczech imigranci otrzymają od rządu pieniądze w zamian za dobrowolne opuszczenie kraju. Angela Merkel chce w ten sposób uciszyć krytykę, która spadła na jej politykę otwartych drzwi.

To zwrot o 180 stopni w stosunku do feralnego planu, dzięki któremu w czasie kryzysu uchodźczego do Niemiec przyjechało 1,2 mln imigrantów. Teraz niemiecka kanclerz obiecała odesłać wielu z nich do ich rodzinnych krajów – donosi Express.

Merkel wyraziła zgodę na pakiet środków mających przyspieszyć proces deportacji 450 tys. osób, którym odmówiono przyznania azylu. Kontrowersyjny plan jest znacznym zaostrzeniem polityki w stosunku do poprzednich propozycji. Dla imigrantów, którzy dobrowolnie wyjadą z Niemiec przeznaczono kwotę w wysokości 76 mln funtów.

Wielu będzie postrzegało decyzję niemieckiej kanclerz jako desperacką próbę odzyskania poparcia i ponownego wygrania wyborów, które odbędą się we wrześniu. Krytyka jej pomysłu otwarcia granic i przyjęcia wszystkich imigrantów podczas kryzysu, który ogarnął Europę w 2015 roku, przyczyniła się do wzrostu poparcia dla antyimigranckich partii.
poniedziałek, 13 lutego 2017 06:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Złodziejka trafiła do więzienia, bo policjant rozpoznał jej głos
  Czytaj następny artykuł:
Wyciek nieznanej substancji przyczyną ewakuacji lotniska w Hamburgu?>