Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Zatrzymano podejrzanego ws. ataku na piłkarzy BVB – ma związki z islamem
Zatrzymano podejrzanego ws. ataku na piłkarzy BVB – ma związki z islamem
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W związku z zamachem bombowym na autobus z drużyną piłki nożnej Borussii Dortmund, niemiecka policja zatrzymała podejrzanego - poinformowała rzeczniczka prokuratury federalnej z siedzibą w Karlsruhe, Frauke Koehler. - Policjanci skupili się na dwóch osobach, które mają związki z islamem. Po przeszukaniu mieszkań, jedna z tych osób została zatrzymana. Zastanawiamy się nad wnioskiem o nakaz aresztowania - mówiła.

Jak podał.a rzeczniczka, znaleziono trzy listy z deklaracją sprawstwa. Znalazło się w nich żądanie wycofania niemieckich samolotów wielozadaniowych Tornado z działań w Syrii i zamknięcia bazy lotniczej USA w Ramstein w Niemczech.

Rzeczniczka mówiła o terrorystycznym podłożu czynu, ale wydanie ostatecznej opinii w tej sprawie nie jest na razie możliwe. Jak informuje "Expressen.se" zatrzymanym jest 25-letni Irakijczyk. Drugim podejrzanym ma być, według gazety, 28-letni Niemiec.

Według rzeczniczki w zamachu użyto trzech ładunków wybuchowych z metalowymi gwoździkami, jeden z nich wbił się w autobusie w zagłówek fotela. Zasięg eksplozji wynosił ponad sto metrów. Badania kryminalistyczne mają wyjaśnić, jakiego materiału wybuchowego użyto i jak skonstruowane były zapalniki. Dokładne motywy czynu są na razie niejasne.


Angela Merkel wyraziła współczucie rannym w ataku na autokar Borussii Dortmund. - Wszyscy byliśmy wstrząśnięci, gdy usłyszeliśmy o nim usłyszeliśmy. Życzymy obydwu rannym, piłkarzowi i policjantowi, pełnego i szczęśliwego powrotu do zdrowia. I zgadzamy się, że to jest odrażający atak - powiedziała przebywająca we Frankfurcie Merkel.
czwartek, 13 kwietnia 2017 06:54
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zmiany w zasadach przekraczania zewnętrznych granic UE
  Czytaj następny artykuł:
Polak pobity w centrum Eastbourne w East Sussex
?>