Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Kary dla rodziców, których dzieci regularnie spóźniają się do szkoły
Kary dla rodziców, których dzieci regularnie spóźniają się do szkoły
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Samorządy lokalne chcą wprowadzić kary dla rodziców dzieci, które notorycznie spóźniają się do szkoły. Mandaty mogą opiewać nawet na 240 funtów.

Szkoły i samorządy w West Midlands, Essex oraz Hampshire chcą rozszerzyć zakres przepisów mówiących o ukaraniu za nieobecność dziecka w szkole i włączyć w to również spóźnienia. Wessex Country Council postanowił o wprowadzeniu Fixed Penalty Notice (FNP) w wysokości 120 funtów za każde spóźnione dziecko. Oznacza to, że niektóre rodziny otrzymają w ramach mandatu nawet dwukrotność tej kwoty. Jednakże, jeśli rodzic będzie chciał zapłacić w ciągu 21 dni, kwota spadnie do 120 funtów. Natomiast, jeśli nie zrobi tego w odpowiednim czasie, może nawet trafić przed sąd.

Również Winter Gardens Academy w Essex oznajmiła rodzicom, że wprowadza grzywny w wysokości 60 funtów za notoryczne spóźnianie się do szkoły - donoszą dziennikarze gazety „The Times”. Kwota mandatu wzrośnie do 120 funtów, jeśli nie zostanie on zapłacony w ciągu 21 dni.

Warwickshire County Council także ostrzegł rodziców, że grożą im kary pieniężne, jeśli ich dzieci regularnie pojawiają się na zajęciach o pół godziny za późno.

Dodatkowo rodziców czekają grzywny za to, że zostawiają samochody z włączonymi silnikami, gdy odprowadzają dzieci do szkoły. Pojawiła się propozycja, by w okolicach szkół, szpitali oraz domów opieki wprowadzić specjalne strefy, w których nie będzie można zostawiać włączonych pojazdów. Dzięki temu zmniejszyłaby się ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Westminster City Council jest jednym z tych samorządów, które już wprowadziły takie rozwiązanie. Za niedostosowanie się do przepisów grozi mandat w wysokości 80 funtów.
wtorek, 04 lipca 2017 08:23
 Czytaj poprzedni artykuł:
Modernizacja centrum Longbridge - powstaną nowe kino, restauracja oraz siłownia
  Czytaj następny artykuł:
Zerwał muzułmance nikab z głowy – sąd skazał go na 15 miesięcy więzienia