Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Londyńczycy przeprowadzają się do Wolverhampton - w szkołach zaczyna brakować miejsc
Londyńczycy przeprowadzają się do Wolverhampton - w szkołach zaczyna brakować miejsc
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Setki rodzin z dziećmi przeprowadzają się z Londynu do Wolverhampton, przez co tamtejsze szkoły muszą się zmagać z coraz większym obłożeniem i problemem braku miejsc.

Władze londyńskich dzielnic zalecają rodzinom przeprowadzki do Wolverhampton, ponieważ w stolicy brakuje domów socjalnych. Jednak wyżsi rangą urzędnicy z miasta położonego w West Midlands zwracają uwagę na to, że takie postępowanie jest dodatkowym obciążeniem dla Wolverhampton, szczególnie dla szkół, w których rosną rozmiary poszczególnych klas.

W tym tygodniu ogłoszono, że aż osiem szkół planuje rozbudowę, aby zapewnić wystarczającą liczbę miejsc dla uczniów. Koszt tych inwestycji to 34,3 mln funtów – donosi Express and Star.

Dzielnice, które wysyłają londyńczyków do Wolverhampton, to m.in. Brent, Kensington i Chelsea, Hackney oraz co najmniej pięć innych. Pracownicy sektora mieszkalnictwa tłumaczą ludziom, że koszty życia w West Midlands są niższe. Gdy rodziny decydują się na przeprowadzkę, kontaktują się z władzami lokalnymi i starają się umieścić swoje dzieci w szkołach w Wolverhampton.
piątek, 22 września 2017 07:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Banki w UK sprawdzą 70 mln kont w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów
  Czytaj następny artykuł:
Para uprawiała seks w pizzerii w Scarborough na oczach ludzi