Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Aby otrzymać miejsce w niektórych szkołach, trzeba mieszkać minutę drogi od placówki.
Aby otrzymać miejsce w niektórych szkołach, trzeba mieszkać minutę drogi od placówki.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Aby otrzymać miejsce w niektórych szkołach w Birmingham, dzieci muszą mieszkać zaledwie minutę drogi od placówki podaje Birmingham Mail.

Bazując na danych z poprzedniego roku można się dowiedzieć, że ostatnie dziecko przyjęte do St Augustine's Catholic Primary School w Birmingham nie spełniało kryterium wiary, ale mieszkało zaledwie 0,06 mili od szkoły. Pokonanie tego dystansu piechotą zajmuje jedynie około jednej minuty.

Uczniowie, którzy dostali się do St Joseph's RC Primary School w Dudley mieszkają dwie minuty drogi od szkoły (dystans 0,11 mili), a ostatnie dziecko przyjęte do Christ The King Catholic Primary School mieszka zaledwie 0,16 mili od placówki. Drogę tę pieszo pokonuje się w trzy minuty.

W regionie jest trzynaście podstawówek, w tym pięć w Birmingham, w których ostatnie oferowane miejsca zajęły dzieci mieszkające mniej niż pięć minut drogi od szkoły.

Jeśli chodzi o szkoły drugiego stopnia, to ostatnie dziecko przyjęte do Ark St Alban's Academy w Birmingham mieszka 0,22 mili od budynku placówki (4,5 minuty piechotą). Z kolei ostatni uczeń, który dostał się do Bishop Milner w Dudley zamieszkuje 0,23 mili dalej.

Dystans może być wykorzystywany przez władze danej szkoły, jako ostatnie kryterium przyjęcia. Pierwszeństwo mają rodzeństwo oraz wiara. Może być także wykorzystywany w przypadku, gdy jest więcej kandydatów niż miejsc. Nie wszystkie szkoły wykorzystują kryterium odległości, jeśli miejsca zostały zapełnione według innych wskaźników.
wtorek, 31 października 2017 09:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wypadek na Aston Expressway spowodował ogromne korki
  Czytaj następny artykuł:
Coraz więcej młodych i wykształconych Polaków wraca do Polski