Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Budżet 2017: Zniesienie opłaty skarbowej dla osób kupujących swój pierwszy dom
Budżet 2017: Zniesienie opłaty skarbowej dla osób kupujących swój pierwszy dom
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kanclerz Phillip Hammond ogłosił najnowszy budżet. Zgodnie z jego założeniami zniesiona zostanie oplata skarbowa dla osób po raz pierwszy kupujących własny dom. Ulga będzie dotyczyła nieruchomości, których wartość nie przekracza 300 tys. funtów.

Poprawa sytuacji na rynku nieruchomości i zwalczenie kryzysu to cele nadrzędne najnowszego budżetu. Nowe zasady będą obowiązywały także w przypadku pierwszych 300 tys. funtów przeznaczonych na zakup domu na obszarach, gdzie ceny są dość wygórowane. Oznacza to, że 95 proc. osób nabywających swoje pierwsze cztery kąty będzie płaciło niższą opłatę skarbową, a 80 proc. uniknie jej całkowicie.

Hammond zobowiązał się, że w ciągu następnych pięciu lat państwo przeznaczy co najmniej 44 mld funtów na finansowanie kapitałowe, pożyczki oraz gwarancje wsparcia sektora mieszkalnictwa.

Poza tym, kanclerz ujawnił również plany podwyższenia road taxu dla samochodów z silnikiem diesla oraz odłożenia 3 mld funtów w ramach przygotowań do brexitu. Odniósł się też do obaw dotyczących wpływu universal credit. Hammond poinformował, że oznaką nadchodzących trudności gospodarczych jest to, że Office for Budget Responsibility obniżył prognozę wzrostu na następnych pięć lat.
czwartek, 23 listopada 2017 06:41
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kanclerz Hammond zapowiedział zmiany w świadczeniach socjalnych
  Czytaj następny artykuł:
Trzylatek zmarł czekając na lekarza w szpitalu w Birmingham