Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Kary dla rodziców, których dziecko dziesięć razy spóźni się do szkoły
Kary dla rodziców, których dziecko dziesięć razy spóźni się do szkoły
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Council ze Staffordshire postanowił karać mandatami rodziców, których dzieci dziesięciokrotnie spóźnią się do szkoły. Wysokość grzywny to 60 funtów.

Rodzice dzieci, które nie będą punktualnie na lekcjach, otrzymają dotkliwe kary finansowe. Nowe zasady opracowane przez Staffordshire County Council wejdą w życie na początku tego semestru. Mają na celu promowanie i wspieranie frekwencji szkolnej.

Według wcześniejszych regulacji, rodzice otrzymywali kary jedynie wtedy, gdy ich dziecko w ciągu dwunastu tygodni dwudziestokrotnie spóźniło się na zajęcia.

Zajmujący się edukacją w Staffordshire County Council Paul Senior w swoim liście napisał, że poprzednio informacja o karze mogła być wysyłana dopiero po dwudziestu spóźnieniach. Teraz zmniejszono tę liczbę do dziesięciu, a oznaczenia o spóźnieniu nie muszą następować jedno po drugim, aby zdecydowano o karze.

Władze zachęcają rodziców do tego, aby w miarę możliwości ich dziecko było obecne na czas w szkole. Jednakże, jeśli uczeń się spóźnia, konieczne jest poinformowanie o powodach takiej sytuacji, ponieważ placówka być może będzie mogła zaoferować poradę lub pomoc.

Natomiast, jeśli dziecko przekroczy limit dziesięciu spóźnień, rodzic może otrzymać ostrzeżenie o karze oraz ewentualnie mandat.
poniedziałek, 08 stycznia 2018 06:52
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polska nie będzie musiała płacić? Juncker przeciwko sankcjom
  Czytaj następny artykuł:
Uzbrojeni mężczyźni i strzały - jedna z ulic w West Bromwich odgrodzona przez policję