Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina W szkołach brakuje pedagogów, ponieważ przeciążeni pracą nauczyciele rezygnują z zatrudnienia
W szkołach brakuje pedagogów, ponieważ przeciążeni pracą nauczyciele rezygnują z zatrudnienia
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjscy nauczyciele rezygnują z wykonywania zawodu pedagoga z powodu zbytniego obciążenia pracą. W związku z tym, że liczba uczniów rośnie, ich decyzje przyczyniają się do tego, że szkoły zaczynają cierpieć na niedostatek nauczycieli.

Niedobór nauczycieli przyczynia się do rosnącego poczucia kryzysu w sektorze edukacyjnym - poinformowano brytyjskich deputowanych. Tylko w regionie West Midlands 24 proc. dyrektorów szkół ujawnia, że mają wolne etaty. W 2010 roku odsetek ten wynosił 19 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez National Audit Office.

Sprawiającym największe trudności w utrzymaniu nauczycieli na dotychczasowych stanowiskach powodem jest obciążenie pracą.

Przeciętny nauczyciel i szef danego departamentu pracuje 54,4 godzin tygodniowo - jeśli przeliczyć to na pięciodniowy tydzień pracy, wychodzi po 11 godzin dziennie. W praktyce jednak wielu pedagogów pracuje również w weekendy.

Departament Edukacji zapewnia, że szuka sposobów mających zmniejszyć nawał obowiązków spadających na nauczycieli.
środa, 31 stycznia 2018 08:09
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pijany 48-latek oddał mocz na karetkę pogotowia stojącą na Broad Street
  Czytaj następny artykuł:
Propozycja nowych rozwiązań parkingowych w Erdington rozwścieczyła mieszkańców i właścicieli firm