Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Szkolne inicjatywy mające zwalczać otyłość nie przynoszą żadnych rezultatów
Szkolne inicjatywy mające zwalczać otyłość nie przynoszą żadnych rezultatów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Szkolne programy zachęcające dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania nie mają żadnego pozytywnego wpływu na redukcję otyłości - donoszą autorzy badania, którego wyniki opublikowano w „British Medical Journal”.

Ponad sześciuset uczniów szkół podstawowych w regionie West Midlands wzięło udział w rocznym programie mającym zwalczać otyłość. Wyniki badania pokazały, że nie odnotowano żadnej poprawy w kwestiach aktywności fizycznej czy zdrowego żywienia.

Przedstawiciele sektora zdrowotnego zapewniają, że współpracują z przemysłem i chcą doprowadzić do tego, aby produkowano zdrowsze jedzenie. Tłumaczą, że program redukcji ilości wykorzystywanego cukru oraz rządowy pomysł wprowadzenia podatku cukrowego pomogą zwalczać dziecięcą otyłość.

Badacze z University of Birmingham są zdania, że większy wpływ niż szkolne inicjatywy mają na dzieci rodziny, społeczności, w których funkcjonują oraz sektor produkcji żywności.

Z danych wynika, że w Wielkiej Brytanii jedna czwarta dzieci zaczynających szkołę ma nadwagę, a jedna dziesiąta cierpi na otyłość. Do momentu ukończenia szkoły podstawowej liczba otyłych dzieci podwaja się i wynosi jedną piątą.
czwartek, 08 lutego 2018 09:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem na jednej z ulic w Digbeth
  Czytaj następny artykuł:
Podczas dwudniowej akcji policji zatrzymano 11 osób i znaleziono uprawę marihuany.