Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Ojciec, który zabrał dziecko na wakacje dostał 600 funtów grzywny
Ojciec, który zabrał dziecko na wakacje dostał 600 funtów grzywny
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Urzędnikom z Solihull Council udało się wygrać sprawę w sądzie dotyczącą rodzica, który zabrał swoje dziecko na wakacje w czasie szkoły nie mając na to pozwolenia władz placówki.

Ojciec ucznia Fordbridge Community Primary School zabrał dziecko na tygodniowe wakacje. Teraz w ramach kary musi zapłacić w sumie 600 funtów. Mężczyzna nie pojawił się na rozprawie odbywającej się przed Birmingham Magistrates Court. Mimo to skazano go na grzywnę w wysokości 220 funtów. Musi też pokryć koszty w kwocie 350 funtów oraz wpłacić 30 funtów na fundusz ofiar.

Rzecznik prasowy Solihull Council powiedział, że to pierwsze skazanie w takiej sprawie odkąd Supreme Court ogłosił swój zeszłoroczny wyrok. W kwietniu 2017 roku najważniejszy brytyjski sąd podtrzymał karę dla Jona Platta, który w 2015 roku zabrał swoją córkę na wakacje w trakcie semestru.

Urząd z Solihull odniósł sukces także w drugim przypadku. Tym razem ukarano matkę, której dziecko nie pojawiało się w szkole wielokrotnie pomiędzy majem, a październikiem ubiegłego roku. Uczeń opuścił w sumie 36 sesji, co odpowiada 18 dniom.
Kobietę ukarano grzywną w wysokości 440 funtów, nakazano pokryć koszty wynoszące 350 funtów i wpłacić 44 funty na fundusz ofiar. Całkowity mandat opiewał więc na kwotę 834 funtów.
wtorek, 20 lutego 2018 09:14
 Czytaj poprzedni artykuł:
Śmiertelny wypadek w Wolverhampton - mężczyzna potrącony przez samochód na Stafford Road
  Czytaj następny artykuł:
Pedofil z Birmingham skazany na 32 lata więzienia


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?