Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Rząd wydał 6 mln funtów na housing benefit dla rodzin wielodzietnych
Rząd wydał 6 mln funtów na housing benefit dla rodzin wielodzietnych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad 600 rodzin w Wielkiej Brytanii, które posiadają 9 i więcej dzieci otrzymało w zeszłym roku w sumie 6 mln funtów w zasiłkach housing benefit.

Każdej z 650 wielodzietnych rodzin wypłacono prawie 10 tys. funtów dopłaty za czynsz. 447 gospodarstw domowych mających 9 dzieci dostało 4 mln funtów. Pozostałe 2 mln trafiły do rodzin posiadających, co najmniej 10 potomstwa.

W ciągu roku wzrosła liczba wielodzietnych gospodarstw domowych, którym należy się zasiłek, bo jeszcze w 2014 było ich o 100 mniej – podaje Departament ds. Pracy i Emerytur.

Najwięcej, bo aż 214 mln funtów w dopłatach do czynszu otrzymali w zeszłym roku mieszkańcy londyńskiego okręgu Brent Central. Osoby z pozostałych obszarów w stolicy pobrały łącznie 100 mln funtów. Średnia miesięczna wypłata kształtuje się na poziomie 769 funtów.

Wśród najbardziej znanych w kraju wielodzietnych rodzin utrzymujących się z zasiłków są Prudhamowie z Lancashire, którzy mają 12 dzieci i otrzymują rocznie od państwa 40 tys. funtów. Na ich temat powstał nawet program zrealizowany przez telewizję Channel 5. Z kolei w zeszłym roku posiadające 8 potomków małżeństwo Lee i Katriny Parker z Colchester w hrabstwie Essex przyznało, że nie mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie domu, bo wypłacane im świadczenia nie są wystarczająco wysokie.
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 14:51
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kobieta, która zamordowała swoją niespełna dwuletnią córkę skazana na 24 lata więzienia
  Czytaj następny artykuł:
Uchodźca podpalił schronisko, w którym mieszkał.?>