Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rozrywka 18 marca w Walsall zostanie otwarte nowe kino sieci Light Cinema
18 marca w Walsall zostanie otwarte nowe kino sieci Light Cinema
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Za nieco ponad miesiąc w Walsall rozpocznie swoją działalność pierwsze od ponad 20 lat kino. W mieście pojawi się sieć Light Cinema. Będzie to czwarta placówka tej marki w kraju.

Otwarcie nastąpi w piątek 18 marca. Kino w Walsall, jako pierwsze w sieci Light Cinema będzie wyposażone w super nowoczesne ekrany i systemy audiowizualne. Właściciel sieci spodziewa się, że będzie z niego korzystało nawet 40 tys. osób.

Większość prac budowalnych jest już skończona. W placówce będzie się znajdować osiem sal, które pomieszczą w sumie 1.2 tys. osób. W największej z nich będzie 268 miejsc. Otwarta zostanie też kawiarnia Green Room. Operator kina obiecał, że do końca 2016 roku wyświetli w nim ponad 200 filmów, przedstawień i koncertów.

Walsall nie miało własnego kina od ponad 20 lat, odkąd w 1993 roku zamknięto Cannon. Light Cinema stworzono w ramach przebudowy Waterfront. Inwestycja warta 12 mln funtów zostanie ukończona w 2017 roku. Oprócz kina powstaną tam też restauracje, taki jak TGI Fridays, Pizza Express i Chiquitos.
czwartek, 11 lutego 2016 07:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Paraliż w centrum Londynu. Protest taksówkarzy przeciwko Uberowi
  Czytaj następny artykuł:
Fałszywe promocje w supermarketach sprawiają, że klienci wydają rocznie o 1 tys. funtów więcejKalendarium

Brak wydarzeń