Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Sport Theresa May otrzymała tajną poradę prawną jak wycofać się z brexitu
Theresa May otrzymała tajną poradę prawną jak wycofać się z brexitu
Pojawiły się ponaglenia, aby Theresa May opublikowała sekretny dokument zawierający rzekomo otrzymaną przez nią ekspertyzę dotyczącą tego, jak wycofać się z brexitu.

Najlepsi prawnicy w kraju powiedzieli szefowej rządu, że proces opuszczania Unii Europejskiej może zostać powstrzymany, jeśli premier uzna, że leży to w interesie państwa.

Rosną obawy o to, że negocjacje brexitowe okażą się jednym wielkim niepowodzeniem i zaszkodzą brytyjskiej gospodarce. Reprezentująca Matrix Chambers prawnik Jessica Simor napisała do Theresy May z prośbą o opublikowanie każdej porady prawnej, jaką otrzymała w związku z brexitem.

Simor uważa, że nie ma czasu do stracenia, jeśli chodzi o ujawnienie dokumentu. Jej zdaniem ważne jest, aby z treścią pisma jak najszybciej zapoznała się brytyjska opinia publiczna oraz przedstawiciele obywateli w parlamencie. Z kolei gabinet May zawsze powtarzał, że zamierza respektować wynik zeszłorocznego referendum i zatrzymanie brexitu nie wchodzi w grę.

Jednakże sama Unia Europejska deklaruje, że wycofanie się z brexitu jest możliwe. Prezydent Francji Emmanuel Macron mówi, że „drzwi są nadal otwarte i będzie tak dopóki negocjacje się nie zakończą”.

Z kolei Department for Exiting the European Union powtórzył swoją deklarację - Wielka Brytania wyjdzie z europejskiej wspólnoty.
poniedziałek, 09 października 2017 06:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania szykuje się do wojny z Koreą Północną
  Czytaj następny artykuł:
Nieprawdopodobny mecz na Stadionie Narodowym. Jedziemy na mundial!!!