Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polska wygrała z Irlandią! Euro 2016 nasze!

Reprezentacja Polski awansowała bezpośrednio na Euro 2016. W ostatnim meczu grupowym piłkarze Adama Nawałki, na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym wygrali z Irlandią 2:1

Już początek meczu był dla nas szczęśliwy. W 13. minucie po zagraniu do tyłu Kamila Grosickiegoz rzutu rożnego kropnął zza pola karnego Grzegorz Krychowiak, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Niestety już kilka sekund po wznowieniu gry Michał Pazdan kopnął w głowę na linii pola karnego Shane'a Longa. Sędzia podyktował rzut karny.  Jonathan Walters strzelił gola.

W 17. minucie znów krótko cieszyliśmy się z gola Polaków. Tym razem była to bramka nieuznana. Do siatki w podbramkowym zamieszaniu trafił Krzysztof Mączyński, ale arbiter boczny wskazał pozycję spaloną Roberta Lewandowskiego.

W 41. minucie Karol Linetty wycofał piłkę do Mączyńskiego, a ten wrzucił piłkę w pole karne na głowę Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz uderzył "szczupakiem" nie do obrony. To była jedna z najpiękniejszych polskich bramek w historii. Cały zespół dedykował ją Mączyńskiemu, któremu tydzień temu urodziło się dziecko.

Materiał viideo:/Foto Olimpik/x-news
Źródło:sport.pl,x-news,wp.pl