Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polska wygrała z Islandią 4:2

Polacy pobili Islandię 4:2 (0:1) w meczu towarzyskim otwierającym przygotowania do Euro 2016.

Nie był to najlepszy mecz reprezentacji Polski w tym roku, ale najważniejsze, że zakończył się przekonującym zwycięstwem. Biało-Czerwoni wygrali w Warszawie z Islandią 4:2 (0:1), a najbardziej zadowolony po meczu mógł być strzelec dwóch goli Robert Lewandowski, który wyrównał rekord Grzegorza Laty w liczbie bramek w kadrze w jednym roku (11). Po jednym trafieniu dołożyli Kamil Grosicki i 19-letni Bartosz Kapustka. Piątek trzynastego okazał się pechowy dla Jakuba Błaszczykowskiego, który w 10. minucie doznał kontuzji mięśnia uda i musiał opuścić boisko.

Mecz z Islandią długo nie układał się po myśli podopiecznych Adama Nawałki. Do przerwy Polacy przegrywali 0:1 i nie mogli znaleźć recepty na silnych obrońców Islandii. Irytację u piłkarzy wywoływał też sędzia z Irlandii, który podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Jednak po przerwie siła ofensywna Polaków zdecydowała o zwycięstwie, choć przyznać trzeba, że na boisku było zdecydowanie zbyt dużo chaosu.

Źródło:onet.pl