Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Pracownik fabryki JLR w Solihull dostał 20 tys. funtów odszkodowania za "zranione uczucia"
Pracownik fabryki JLR w Solihull dostał 20 tys. funtów odszkodowania za "zranione uczucia"
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Pracownik fabryki Jaguar Land Rover otrzymał odszkodowanie w wysokości 20 tys. funtów. Dostał je, gdyż jak twierdzi był identyfikowany z wywieszonym w firmie plakatem.

W zakładzie JLR w Solihull pojawił się plakat przedstawiający drzewo pełne zdrowych jabłek, po środku którego znajdowało się jedno zgnite. W nagłówku napisano: „Nie pozwól, aby jedno jabłko zepsuło wszystkie”. Celem plakatu było zniechęcenie pracowników do zakłócającego spokój zachowania, które mogłoby mieć wpływ na innych – poinformowano przed Birmingham Employment Tribunal.

Paul Hoyte został zapytany przez jednego z przełożonych, czy widział plakat. Pracujący, jako inspektor wyszukujący wady w samochodach Hoyte stwierdził, że przełożony sugeruje, iż to on jest „złym jabłkiem” z plakatu – donosi Birmingham Mail.

Mężczyzna poskarżył się, że stał się celem ze względu na rasę oraz niepełnosprawność. Twierdził też, że przełożony miał pytać „białych” pracowników, czy słyszeli o kampanii z „czarnym jabłkiem”.

Kiedy stracił pracę, Hoyte pozwał JLR o niesprawiedliwe zwolnienie z pracy oraz dyskryminację i prześladowanie ze względu na rasę. Twierdził, że w firmie panował instytucjonalny rasizm, a otrzymanie awansu uzależniano od przynależności do danej grupy.

44-latek cierpiał na stany lękowe i depresję. Miał też problemy z jelitami. Oskarżył współpracowników o znęcanie się nad nim, ponieważ często udawał się do toalety. Dzięki problemom zdrowotnym mógł w swoim pozwie zawrzeć roszczenia dotyczące niepełnosprawności oraz dyskryminacji.

Przedstawiciel Jaguar Land Rover poinformował, że Hoyte został ostatecznie zwolniony, ponieważ uznano, że nie jest zdolny do pracy na podstawie tego, że długo przebywał na zwolnieniu i nie było żadnych perspektyw na jego powrót.
środa, 31 maja 2017 06:52
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja poszukuje Polaka, który zbiegł ze szpitala – jest niebezpieczny
  Czytaj następny artykuł:
Birmingham: Seria przestępstw podczas Bank Holiday weekend