Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Roboty drogowe na Aston Expressway i Spaghetti Junction - trasa zamknięta na 7 weekendów
Roboty drogowe na Aston Expressway i Spaghetti Junction - trasa zamknięta na 7 weekendów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kierowcy z Birmingham muszą się przygotować na kolejne utrudnienia w poruszaniu się po mieście. Tym razem będą one spowodowane robotami drogowymi na Spaghetti Junction oraz Aston Expressway, które będą zamknięte przez siedem kolejnych weekendów.

Począwszy od 14 lipca, aż do 25 sierpnia ten ruchliwy odcinek drogi, z którego dziennie korzysta 200 tys. samochodów, będzie zamykany w każdy piątek o godzinie 20:00. Ponowne otwarcie będzie następowało w poniedziałkowy poranek o godzinie 6:00. W ramach inwestycji wartej 4,7 mln funtów Highways England ma zamiar naprawić betowe elementy 45-letniej konstrukcji oraz zainstalować nowe wodoszczelne zabezpieczenia. Aston Expressway zyska nowy asfalt.

Harmonogram prac zbiegł się z letnimi miesiącami oraz wakacjami, ale na czas robót M6 będzie funkcjonować normalnie – donosi Birmingham Mail.

Dodatkowo, oprócz weekendowych zamknięć, należy mieć na uwadze, że znajdujący się na Aston Expressway pas ruchu o zmiennym kierunku zostanie zawieszony, a w ciągu tygodnia wprowadzony będzie limit prędkości wynoszący 30 mph.

Zamknięte będą również prowadzące do A38(M) Gravelly Hill oraz Tyburn Road. Wprowadzone zostaną także objazdy. Zjazd Park Circus oraz wyspa Salford Circus pozostaną otwarte.
wtorek, 27 czerwca 2017 06:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polacy będą musieli ubiegać się o „status osiedlonych”
  Czytaj następny artykuł:
Propozycje Theresy May dla imigrantów z Unii Europejskiej