Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Pierwszy w historii UK ślub muzułmana - geja został zawarty w Walsall
Pierwszy w historii UK ślub muzułmana - geja został zawarty w Walsall
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W Wielkiej Brytanii miał miejsce pierwszy w historii ślub muzułmana - geja.

Szczęśliwi małżonkowie to 24-letni Jahed Choudhury oraz 19-letni Sean Rogan. Mężczyźni powiedzieli sobie „tak” w Urzędzie Stanu Cywilnego w Walsall. Obaj byli ubrani w tradycyjne, muzułmańskie stroje.

Para jest razem od dwóch lat. Poznali się w Darlaston. Choudhury siedział na ławce i płakał. Rogan podszedł do niego, by spytać się, czy wszystko w porządku. 24-latek mówi, że bycie muzułmaninem gejem sprawiło, że czuł się jak czarna owca, że nie pasuje do swojej społeczności. Miał wrażenie, że jest uwięziony pomiędzy swoją seksualnością, a religią - pisze Express and Star.

Mężczyzna opowiada, że próbował walczyć z orientacją. Zażywał lekarstwa i pielgrzymował do Arabii Saudyjskiej oraz Bangladeszu. Pomimo tego, że na ceremonii zaślubin nie było członków jego rodziny, 24-latek uważa, że wydarzenie to jest znacznym postępem zarówno dla społeczności muzułmańskiej, jak i LGBT. Choudry powiedział, że rodzina nie chciała być z nim tego dnia, krewni nie chcieli patrzeć, jak zawiera związek małżeński, ponieważ się wstydzą.

wtorek, 11 lipca 2017 12:14
 Czytaj poprzedni artykuł:
Metropolitan Police musi zamawiać coraz większe mundury dla otyłych policjantów
  Czytaj następny artykuł:
Mieszkaniec Birmingham ukarany za nieostrożne wyprzedzanie rowerzysty