Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Rząd przejmie islamską szkołę, w której znaleziono książki promujące przemoc wobec kobiet
Rząd przejmie islamską szkołę, w której znaleziono książki promujące przemoc wobec kobiet
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Islamska szkoła wyznaniowa, która posiadała książki promujące przemoc domową i gwałt małżeński, zostanie przejęta przez rząd.

Chodzi o działającą w Birmngham Al-Hijrah School. W placówce wdrożono specjalne regulacje po inspekcji przeprowadzonej przez Ofsted.

Zeszłego lata kontrolerzy odkryli, że w szkolnej bibliotece znajdują się książki o szokującej treści. Według inspektorów w publikacjach tych można wyczytać, że mężczyźni mogą zmuszać swoje żony do seksu, a one nie mogą im odmawiać. W szczególnych okolicznościach dopuszczane jest bicie małżonki, o ile nie jest to robione zbyt mocno - donosi Metro.

W raporcie sporządzonym przez Ofsted potępiono również szkolną politykę segregacji dziewczynek i chłopców. Przyczyniło się to do rozpoczęcia długiej batalii prawnej, która nadal się toczy.

Główny inspektor Ofsted Amanda Spielman powiedziała gazecie „Sunday Times”, że zgodnie z zaleceniami Departamentu Edukacji Al-Hijrah School zostanie przejęta przez niezależny fundusz akademicki. Kobieta dodaje, że ona sama jest bardzo zaniepokojona ideą totalnej segregacji dzieci w szkole, która jest koedukacyjna. Takie działania pozbawiają uczniów wielu korzyści, które powinni czerpać z uczęszczania do tego rodzaju placówki. Spielman dodaje, że istnieją szkoły tylko dla dziewcząt lub tylko dla chłopców i ona tego nie kwestionuje, ale pomysł, że w szkole koedukacyjnej uczniowie nie mogą korzystać z jej zalet sprawia, że ona sama czuje się z tym nieswojo.
poniedziałek, 17 lipca 2017 07:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Birmingham zamknięto jedną ósmą pubów
  Czytaj następny artykuł:
William i Kate po raz pierwszy z wizytą w Polsce?>