Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Policja zwiększy liczbę rewizji w związku z falą przestępstw zalewającą Birmingham
Policja zwiększy liczbę rewizji w związku z falą przestępstw zalewającą Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja z Birmingham ma zamiar ostro walczyć z rosnącą liczbą przestępstw popełnianych przy użyciu noża lub broni. W tym celu chce częściej korzystać ze swoich uprawnień - w tym przypadku z możliwości zatrzymania danej osoby i wykonania rewizji.

Z danych wynika, że do tej pory w 2017 roku zanotowano w regionie aż 90 strzelanin. Rośnie też liczba przypadków użycia noża - od 23 czerwca cztery osoby zostały zamordowane w ten sposób.

Komisarz policji David Thompson na wtorkowym spotkaniu jednostki powiedział, że społeczeństwo powinno być „słusznie zaniepokojone” rosnącą falą przemocy. Dlatego ręka w rękę z obywatelami policja chce zwalczać przestępczość. Jedną z metod będzie zwiększenie liczby rewizji. Gdy zaistnieje obawa, że dana osoba chce popełnić przestępstwo, funkcjonariusze nie będą się wahać i korzystać ze swoich uprawnień. Jednocześnie Thompson podkreślił, że musi zostać zachowany balans, ponieważ rewizja może mieć nieproporcjonalny wpływ na młodych ludzi z niektórych środowisk.

Zdaniem komisarza policja musi być ostrożna, bowiem z rozmysłem trzeba wybierać lokalizacje - w mieście oraz w miejscach zapewniających nocną rozrywkę.

Dane opublikowane w 2015 roku pokazują, że policjanci z West Midlands wykonali o jedną trzecią mniej rewizji niż w 2014 roku. Z kolei liczba aresztowań będących rezultatem przeszukiwań wzrosła o niemal trzysta przypadków. Policja zaczęła stopniowo zmniejszać liczbę wykonywanych rewizji po wypowiedzi ówczesnej sekretarz Home Office Theresy May, która stwierdziła, że uprawnienie to jest tak mocno nadużywane, że niszczy relacje pomiędzy społeczeństwem, a stróżami prawa.
środa, 19 lipca 2017 06:51
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wynagrodzenia na południowym wschodzie Anglii są o 25 proc. wyższe niż w West Midlands
  Czytaj następny artykuł:
Nieletni nie wejdą na strony pornograficzne