Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Awaria na lotnisku w Birmingham - setki pasażerów już piąty dzień czeka na swoje bagaże
Awaria na lotnisku w Birmingham - setki pasażerów już piąty dzień czeka na swoje bagaże
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Setki pasażerów korzystających z lotniska w Birmingham odleciało w podróż bez swoich bagaży. Stało się to w wyniku awarii systemu. Na terminalach powstał chaos.

Pięć dni po nastąpieniu awarii, niektórzy podróżni nadal czekają na przylot swoich walizek. Usterka techniczna spowodowała bowiem, że dwa taśmociągi bagażowe przestały działać. Przedstawiciel lotniska poinformował o problemie dopiero wczoraj rano, kilka dni po jego pojawieniu się.

Rzecznik prasowy Birmingham Airport powiedział, że wystąpiła awaria, w rezultacie której część samolotów odleciała bez walizek. Władze portu lotniczego przepraszają podróżnych za zaistniałe niedogodności. Zapewniają, że współpracują z liniami lotniczymi i starają się, by wszyscy odzyskali swoją własność tak szybko, jak to będzie możliwe.

System transportowania bagaży na lotnisku składa się z kilku faz. Gdy podróżny odda bagaż podczas odprawy, walizka najpierw trafia do sortowni i tam jest przyporządkowywana do właściwego lotu. Następnie skanuje się ją, aby sprawdzić, czy nie zawiera żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Potem umieszczana jest w przyczepkach pojazdu, który odwozi bagaże do konkretnego samolotu.
piątek, 21 lipca 2017 07:12
 Czytaj poprzedni artykuł:
Bez porozumienia zakończyły się negocjacje w sprawie Brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Kosze na śmieci mieszkańców Birmingham w końcu zostaną opróżnione