Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Wymachiwał maczetą na ulicy w Birmingham
Wymachiwał maczetą na ulicy w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna, który wymachiwał maczetą na jednej z ulic w Birmingham został osadzony na czas nieokreślony w szpitalu psychiatrycznym.

West Midlands Police opublikowała dramatyczne nagranie pokazujące, jak dwóch funkcjonariuszy obezwładnia mężczyznę. Incydent miał miejsce we wrześniu zeszłego roku. Posterunkowi Stuart Hill i Andy Carnall patrolowali ulice w cywilnych ubraniach, gdy policja zaczęła otrzymywać doniesienia o maszerującym przez Printing House Street mężczyźnie uzbrojonym w sześćdziesięciocentymetrowe ostrze.

Pomimo braku broni, funkcjonariusze udali się na miejsce. Gdy zauważyli 20-letniego Iryana Browna z maczetą, zaczęli go gonić. Biegli za nim przez około pół mili. W pewnym momencie Brown odwrócił się do nich i zaczął krzyczeć „Podejdźcie do mnie, poćwiartuję was”.

Policjanci próbowali obezwładnić 20-latka za pomocą gazu łzawiącego i pomimo skierowanych do nich gróźb nie rezygnowali z pościgu. W końcu na Constitution Hill udało się zatrzymać mężczyznę i odebrać mu broń. Przy sobie miał jeszcze nóż.

Dzielni policjanci otrzymali wyróżnienie od komisarza policji, a ich przełożony sierżant Dominic Livesey pochwalił odwagę swoich podwładnych.


czwartek, 03 sierpnia 2017 07:05
 Czytaj poprzedni artykuł:
Muzułmańscy wolontariusze pomagają oczyścić ulice Birmingham z zalegających śmieci
  Czytaj następny artykuł:
Polski kierowca ciężarówki zaatakowany przez nielegalnych imigrantów w Belgii?>