Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 60-latek w akcie zemsty podpalił Wholesale Markets w Birmingham
60-latek w akcie zemsty podpalił Wholesale Markets w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna, który podpalił Wholesale Markets w Birmingham powodując zniszczenia oszacowane na kwotę 500 tys. funtów, prawdopodobnie trafi do więzienia. Podpalacz pracował w tym miejscu przez 45 lat. Jego działania były aktem zemsty.

Pożar został wzniecony przez 60-letniego Stephena Wilkinsona w sierpniu 2015 roku. Ogień rozprzestrzenił się szybko i zniszczył trzy budki. Mężczyzna nie przyznał się do spowodowania pożaru, ale Birmingham Crown Court uznał go za winnego celowego podpalenia marketu.

Podczas rozprawy poinformowano, że istnieją dowody w postaci nagrań z kamer monitoringu ukazujące Wilkinsona na miejscu zdarzenia na kilka chwil przed rozpoczęciem pożaru.

Sędzia odroczył ogłoszenie kary do momentu przygotowania specjalistycznych raportów. Jednocześnie ostrzegł zamieszkałego przy Mickleton Close w Oakenshaw w Redditch 60-latka, że najprawdopodobniej trafi on do więzienia.

W tracie pożaru zniszczone zostały również dwa wózki widłowe oraz metalowe półki. Ogień poważnie uszkodził dach, w związku, z czym powstały obawy o jego strukturalną spójność.

Dodatkowe śledztwo wykazało, że ogień nie został podłożony przypadkowo, ponieważ rozprzestrzenił się zbyt szybko.
piątek, 11 sierpnia 2017 08:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Strajk śmieciarzy przyczynia się do rozwoju populacji szczurów i stanowi zagrożenie dla zdrowia
  Czytaj następny artykuł:
Zakażone holenderskie jaja w UK - sieci supermarketów wycofują niektóre produkty