Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Strajk śmieciarzy przyczynia się do rozwoju populacji szczurów i stanowi zagrożenie dla zdrowia
Strajk śmieciarzy przyczynia się do rozwoju populacji szczurów i stanowi zagrożenie dla zdrowia
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Góry śmieci, nazywane już „hotelami dla szczurów”, zalegają na ulicach Birmingham, pomimo że władze miasta zobowiązały się oczyścić każdą część miasta.

Reporter Sky News sfilmował dziesiątki szczurów buszujących w odpadkach. Jest to jeden z najnowszych dowodów na to, że kryzys przeistacza się w poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Birmingham City Council zobowiązał się wcześniej, że do piątku wszystkie śmieci zostaną uprzątnięte. Ian Sharpe, który w północnej części miasta prowadzi Environmental Pest Control, powiedział telewizji Sky News, że góry śmieci stanowią doskonałą ucztę dla gryzoni i innych szkodników. Szczury mogą tam żyć i jeść tyle, ile będą chciały, więc wygląda to trochę jak hotel.

Zadowolony gryzoń rozmnaża się częściej, a jego potomstwo rodzi się większe. Z jednego miotu przychodzi na świat nawet 14 osobników. W ciągu pięciu tygodni dojrzewają na tyle, że stają się aktywne seksualnie. To z pewnością przyczyni się do rozwoju populacji szczurów i będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców.
piątek, 11 sierpnia 2017 17:48
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pożar w londyńskim metrze. Ewakuowano zatłoczoną stację
  Czytaj następny artykuł:
60-latek w akcie zemsty podpalił Wholesale Markets w Birmingham?>