Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Jechał 115 mph na drodze, gdzie obowiązywał limit do 30 mph
Jechał 115 mph na drodze, gdzie obowiązywał limit do 30 mph
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna, który miał zakaz prowadzenia pojazdów po tym, jak przyłapano go na jeździe z prędkością 115 mph w strefie, gdzie obowiązywał limit do 30 mph, usłyszał wyrok dwuletniego pozbawienia wolności.

Policjanci ścigali Kamara Farooqa po ulicach Birmingham i Solihull, gdy mężczyzna poruszał się z prędkością niemal czterokrotnie przewyższającą dozwolony limit. Czasami jechał również niewłaściwym pasem jezdni.

Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, gdy 23 września zeszłego roku zauważyli Farooqa za kierownicą samochodu jadącego przez Washwood Heath Road. Kiedy starali się go zatrzymać, 30-latek przyspieszył i zaczął uciekać.

Pościg zakończył się, gdy Farooq uderzył wartym 85 tys. funtów samochodem marki BMW M3 w wysepkę drogową, a następnie w auto na stacji benzynowej. Po kolizji szybko przemieścił się na tylne siedzenie, gdzie znajdowało się już dwóch innych mężczyzn, i twierdził, że jest pasażerem.

Cała trójka została aresztowana. Nagrania z kamer monitoringu wskazywały, że kierowca nosił ubrania odpowiadające tym, które tamtego wieczoru miał na sobie 30-latek.

Zamieszkały przy Aston Lane w Aston kierowca został skazany za niebezpieczną jazdę oraz prowadzenie pojazdu w trakcie obowiązywania zakazu. Oprócz skazania go na dwa lata więzienia, sędzia odebrał mu również prawo jazdy na dziesięć lat.
czwartek, 31 sierpnia 2017 07:34
 Czytaj poprzedni artykuł:
Czteroletni chłopiec znaleziony martwy w basenie w ośrodku wypoczynkowym w Devon
  Czytaj następny artykuł:
Pijany 23-latek wspiął się na płot na lotnisku w Birmingham, by lepiej widzieć samoloty