Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Policja z West Midlands: w regionie działa 84 zorganizowanych grup przestępczych
Policja z West Midlands: w regionie działa 84 zorganizowanych grup przestępczych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
West Midlands Police ujawniło, że na terenie całego regionu śledzi 84 zorganizowane grupy przestępcze, które są bardzo mocno zaangażowane w handel narkotykami warty prawie 200 mln funtów.

Szokująca skala walki z przestępcami narkotykowymi została ujawniona w szczegółowym raporcie policyjnym, w którym czytamy również, że połowa ze wszystkich rabunków, włamań oraz kradzieży popełniana jest przez ludzi uzależnionych od nielegalnych substancji - cracku, heroiny oraz kokainy.

Dokument opublikowany przez regionalną jednostkę policji oraz osobę pełniącą stanowisko komisarza ds. przestępczości Davida Jamiesona, jest pierwszą tego typu próbą ukazania prawdziwej skali oraz kosztów ponoszonych w związku z uzależnieniami od narkotyków – donosi Birmingham Mail.

Rocznie na opiekę społeczną i zdrowotną sprawowaną nad 22,5 tys. sprawiającymi problemy uzależnionych oraz na opłaty związane z wymiarem sprawiedliwości wydawanych jest 1,4 mld funtów. Oznacza to, że koszt ponoszony na każdą z osób wynosi 62320 funtów.

Z raportu wynika, że dziesiątki gangów jest zaangażowanych w regionalny handel narkotykami, a uzależnienie od nielegalnych substancji jest zarówno przyczyną, jak i rezultatem sześciokrotnego zwiększenia się liczby bezdomnych w Birmingham. Dodatkowo, od 2010 roku w całym regionie West Midlands trzykrotnie wzrosła liczba osób bez dachu nad głową.
środa, 06 września 2017 11:57
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nie będzie Bonfire Night w Pype Hayes
  Czytaj następny artykuł:
Wyciek dokumentów z Home Office - koniec ze swobodą przemieszczania się dla imigrantów z UE