Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 12-letnie dzieci sprzedają narkotyki na ulicach Birmingham
12-letnie dzieci sprzedają narkotyki na ulicach Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zorganizowane grupy przestępcze w Birmingham i West Midlands wykorzystują dzieci w wieku 12 lat do sprzedaży narkotyków.

Dane zostały ujawnione w raporcie Strategic Police and Crime Board, w którym napisano, że prawie połowę wszystkich kradzieży i włamań jest popełniane przez użytkowników heroiny i kokainy.
Dzieci i młodzi ludzie, którzy zaginęli z domu lub z domów opieki, stają się najczęściej ofiarami gangów, handlu ludźmi i mogą być wykorzystani do sprzedaży narkotyków.

Na terenie całego regionu działa 84 zorganizowane grupy przestępcze, które są bardzo mocno zaangażowane w handel narkotykami warty prawie 200 mln funtów. To właśnie te gangi rekrutują nieletnich do sprzedaży narkotyków.

Z raportu wynika, że dziesiątki gangów jest zaangażowanych w regionalny handel narkotykami, a uzależnienie od nielegalnych substancji jest zarówno przyczyną, jak i rezultatem sześciokrotnego zwiększenia się liczby bezdomnych w Birmingham. Dodatkowo, od 2010 roku w całym regionie West Midlands trzykrotnie wzrosła liczba osób bez dachu nad głową.
poniedziałek, 11 września 2017 08:23
 Czytaj poprzedni artykuł:
Od referendum unijnego wzrosła liczba deportowanych z UK imigrantów z krajów unijnych
  Czytaj następny artykuł:
Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla tysięcy stażystów w Birmingham