Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 17-latek z Birmingham trafił za kratki za posiadanie broni
17-latek z Birmingham trafił za kratki za posiadanie broni
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Nastoletni chłopak trafił do więzienia za posiadanie pistoletu. Wpadł w ręce policji po sierpniowej strzelaninie w Ladywood.

17-latek, którego tożsamości nie ujawniono ze względów prawnych, 14 sierpnia przed Birmingham Youth Court przyznał się do posiadania zakazanej broni. Wczoraj stanął przed Birmingham Crown Court, gdzie został skazany na trzy lata pozbawienia wolności – donosi ITV.

Do incydentu z jego udziałem doszło 11 sierpnia. Policjanci zostali wezwani na Broadway Plaza w Birmingham w związku z doniesieniami o strzelaninie. W okolicy widziano też grupę młodych ludzi. Nastolatkowi początkowo udało się uciec przed policją, ale funkcjonariusze zauważyli, że schował coś pod jednym z samochodów. Okazało się, że był to naładowany pistolet. 17-latek został złapany i aresztowany.

Detektyw inspektor Richard Marsh powiedział, że priorytetem West Midlands Police jest zidentyfikowanie i zredukowanie liczby pistoletów w regionie. Na ulicach West Midlands nie ma miejsca na broń, a policja zainwestowała znaczne środki w wyłapywanie przestępców i oddawanie ich w ręce wymiaru sprawiedliwości. Zdaniem Marsha wydany w sprawie 17-latka wyrok pokazuje, że za samo noszenie broni grozi surowa kara. Powinno to odstraszyć innych od podobnego postępowania.
środa, 13 września 2017 07:14
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna napastował nastolatkę w autobusie numer 11
  Czytaj następny artykuł:
Polak zgwałcił kobietę – sąd skazał go na 9 lat