Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Uwaga! W Birmingham działa gang wykorzystujący seksualnie nastoletnie uczennice
Uwaga! W Birmingham działa gang wykorzystujący seksualnie nastoletnie uczennice
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W Birmingham działa grupa przestępcza, która obiera sobie za cel ataku nastoletnie uczennice, a następnie gwałci je i wykorzystuje na tle seksualnym. Część napaści jest nagrywana, a filmy są potem rozpowszechniane.

Policja poczyniła już kilka aresztowań w związku z doniesieniami o molestowaniu dzieci i zachęcaniu ich do pozowania do zdjęć mających podtekst seksualny. Śledczy prowadzą również dochodzenie w sprawie podejrzeń o to, że gwałty są filmowane, a nagrania krążą potem między członkami gangu.

Grupa przestępcza ma działać na terenie południowego Birmingham i w okolicy tego obszaru. Za cel obiera sobie nawet 13-letnie uczennice.

Komisarz Mat Shaer z West Mildands Police mówi, że jednostka prowadzi śledztwo w sprawie kilku osób w związku z podejrzeniami o seksualne wykorzystywanie dzieci. Są już pierwsze rezultaty - zidentyfikowano ofiary i aresztowano kilku podejrzanych. Niektórzy z nich są powiązani z działającymi na terenie Birmingham gangami. Policja zwalcza te grupy w ramach trwającej akcji mającej na celu likwidację przestępczości zorganizowanej.

Shaer zapewnia, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem dla West Midlands Police. Jednostka współpracuje na tym polu z lokalnymi władzami, szkołami i innymi organizacjami.

Dziennikarze gazety „Birmingham Mail” informują, że znają nazwy szkół, których dotyczy problem, ale ze względów prawnych nie mogą ich ujawnić.

Rodzice dzieci zamieszkałych na obszarze działalności przestępców zostali poinformowani o potencjalnym zagrożeniu.
piątek, 15 września 2017 08:31
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wybuch w metrze w Londynie
  Czytaj następny artykuł:
Amnestia dla posiadaczy broni – do końca września można ją oddać bez konsekwencji