Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Radny z Solihull zawieszony za pisanie antymuzułmańskich komentarzy
Radny z Solihull zawieszony za pisanie antymuzułmańskich komentarzy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Radny z Solihull, który zasiada w komitecie ds. edukacji religijnej wywołał oburzenie udostępniając na swoim twitterowym profilu wpisy o charakterze antymuzułmańskim.

Sprawa dotyczy radnego Jeffa Pottsa. Jego własne ugrupowanie konserwatystów zawiesiło go w prawach członka. Oznacza to, że polityk może nadal uczestniczyć w spotkaniach, ale jako radny niezależny. Pojawiły się również głosy, że Potts powinien zrezygnować ze stanowiska.

Sprawa dotyczy podawania dalej komentarzy napisanych przez innych użytkowników Twittera. Wpisy są obraźliwe i podżegające do nienawiści. Radnemu spodobały się m.in. twitty o treści: „Deportować i repatriować z UK wszystkich muzułmanów lub nadal patrzeć, jak terroryści zabijają niewinnych ludzi” lub „Ewidentnie nie doświadczyłeś pakistańskiej gościnności, mam córkę, którą zgwałcili mężczyźni uważający, że jest ona białym śmieciem”.

Poproszony o komentarz przez dziennikarzy „Birmingham Mail” radny Potts podkreślił, że nie podziela i nie popiera tych komentarzy. Oświadczył tylko, że jest to sprawa dotycząca wolności słowa. Takie wyjaśnienie nie zadowoliło Jamesa Burna, który jest liderem opozycji w radzie miasta. Burn domaga się, aby Potts ustąpił ze stanowiska.
poniedziałek, 25 września 2017 08:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Londyn nie odnowi licencji Uberowi – mieszkańcy podpisują petycję
  Czytaj następny artykuł:
Polski pilot będzie symbolem brytyjskich sił powietrznych
?>