Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Brutalny atak na właściciela BMW w Shirley - sprawcy chcieli ukraść mu samochód
Brutalny atak na właściciela BMW w Shirley - sprawcy chcieli ukraść mu samochód
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja z West Midlands opublikowała szokujące nagranie z kamer monitoringu ukazujące brutalną próbę kradzieży samochodu w Shirley. Funkcjonariusze apelują jednocześnie o informacje oraz pomoc w poszukiwaniu sprawców.

Do zdarzenia doszło w piątek 22 września Tilesford Close w Shirley. Na filmie uchwyconym przez pobliskie kamery monitoringu widać, jak zamaskowani mężczyźni biegną w stronę 43-letniego poszkodowanego, a następnie go biją metalowymi prętami w desperackiej próbie odebrania mu kluczyków do jego niebieskiego samochodu marki BMW M4.

Pomimo tego, że ofiara była zaciekle atakowana, powalona na ziemię i bita po głowie, oparła się napastnikom. Mężczyzna odmówił oddania tak po prostu kluczy do swojego pojazdu. Niedoszli złodzieje w końcu zrezygnowali, a na nagraniu widać, jak 43-latek macha sarkastycznie napastnikom oddalającym się z miejsca zdarzenia swoim samochodem marki VW Golf. Sprawcy odjechali o godzinie 15:30.

Uważa się, że ci sami mężczyźni są odpowiedzialni za napaść na klienta kawiarni Costa Coffee. Do zdarzenia doszło tego samego dnia w lokalu znajdującym się przy Friars Gate w Shirley. Poszkodowanemu próbowano ukraść jego Mercedesa.

W obu przypadkach podejrzani uciekli tym samym samochodem - niebieskim VW Golfem opatrzonym tablicami rejestracyjnymi o numerze BD57 ULH. Funkcjonariusze sądzą, że tablice są kradzione.

środa, 27 września 2017 19:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polka z UK chce się pozbyć polskiego akcentu
  Czytaj następny artykuł:
Transport for West Midlands zlikwiduje 60 przystanków autobusowych w Birmingham