Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Pedofil prowadził podwójne życie. Przyznał się do ponad 130 zarzutów
Pedofil prowadził podwójne życie. Przyznał się do ponad 130 zarzutów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Uzdolniony, młody naukowiec przyznał się do zawierania internetowych znajomości z dziećmi i dorosłymi w celu molestowania ich na tle seksualnym, zdobywania ich nieprzyzwoitych zdjęć i szantażowania swoich ofiar.
28-letni geofizyk Matthew Falder prowadził podwójne życie podczas studiów na uniwersytecie w Cambridge. W tamtych latach był znany, jako rozrywkowy człowiek. Jednocześnie wykorzystywał fałszywe dane personalne do zawarcia internetowych znajomości z ponad 50 osobami. Swoje ofiary wyszukiwał m.in. na portalach takich, jak Gumtree.

Falder przekonywał poszkodowanych do wysyłania mu nagich lub częściowo nagich zdjęć. Potem groził im, że jeśli nie otrzyma kolejnych fotografii, ujawni te, które już dostał. Wiele zdjęć opublikował na forach dotyczących molestowania seksualnego znajdujących się w mrocznych zakamarkach internetu. Mężczyzna ukrywał się tam pod nickami „666devil” i „evil mind”.

Swoją przestępczą działalność 28-latek prowadził przez co najmniej osiem lat. Został namierzony tylko dzięki temu, że śledczy poprosili o pomoc specjalistów z GCHQ - Centrali Łączności Rządowej.

W poniedziałek przed Birmingham Crown Court Falder przyznał się do 137 zarzutów. Jego ofiarami padały dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni. Niektórzy przeżyli tak ogromną traumę, że doprowadziło ich to do samookaleczania się i prób samobójczych.
wtorek, 17 października 2017 07:53
 Czytaj poprzedni artykuł:
Huragan Ofelia przemierza przez Wyspy Brytyjskie i zbiera śmiertelne żniwo
  Czytaj następny artykuł:
15-letnia uczennica napastowana na tle seksualnym w autobusie w Walsall