Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Od dziś podwyżka living wage - tysiące pracowników będzie zarabiać o 30 pensów na godzinę więcej
Od dziś podwyżka living wage - tysiące pracowników będzie zarabiać o 30 pensów na godzinę więcej
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Tysiące pracowników w Birmingham otrzyma dziś podwyżkę, ponieważ godziwa płaca (living wage) wzrosła o 30 pensów na godzinę.

Stawkę godziwej płacy oblicza Living Wage Foundation. Jej poziom ma być tak wysoki, aby pracownikowi wystarczało na opłacenie podstawowych kosztów życia, w tym jedzenia, mieszkania, oraz rachunków.

Od dziś stawka living wage będzie wynosić £8,75 na godzinę. Jednocześnie jest o £1,25 wyższa niż ustalana przez rząd płaca minimalna (minimum wage), która obecnie jest na poziomie £7,50.

W całym kraju ponad 3,6 tys. pracodawców zgodziło się płacić zatrudnianym przez siebie osobom godziwą płacę. W Birmingham mogą na to liczyć pracownicy councilu oraz National Express West Midlands.

Wśród tych, którzy otrzymają podwyżkę jest 2495 osób z załogi Birmingham City Council - w tym opiekunowie, sprzątacze oraz osoby zajmujące się cateringiem.

Pomimo tego, że wielu mieszkańców stolicy West Midlands otrzyma dziś podwyżkę, tysiące innych (około 24 proc. siły roboczej) nadal ma wynagrodzenie poniżej godziwej płacy. W tej grupie znajdują się m.in. pracownicy sklepów, fabryk, barów oraz sprzątacze.
poniedziałek, 06 listopada 2017 08:59
 



Czytaj poprzedni artykuł:
Ogromny pożar w zakładzie przetwórstwa śmieci w Walsall - 50 strażaków walczy z ogniem
  Czytaj następny artykuł:
Pięciolatek i 41-letni mężczyzna zginęli w wypadku w pobliżu Birmingham