Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Aplikowała na setki ofert pracy, nie otrzymywała odpowiedzi, bo jest niepełnosprawna
Aplikowała na setki ofert pracy, nie otrzymywała odpowiedzi, bo jest niepełnosprawna
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kobieta, która aplikowała na ponad sto ofert pracy, otrzymała zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną dopiero, gdy usunęła ze swojego CV informację o tym, że jest niepełnosprawna.

30-letnia Shani Dhanda od momentu, gdy w wieku 16 lat zakończyła edukację, odpowiedziała na setki ofert pracy. Tygodnie mijały, a kobieta nie otrzymywała na nie żadnych odpowiedzi. Światełko w tunelu pojawiło się, gdy Dhanda usunęła z dokumentów informację o tym, że choruje na wrodzoną łamliwość kości.

Zamieszkała w Birmingham kobieta szukała zajęcia na pół etatu na czas nauki. Ponieważ ma jedynie 116 cm wzrostu przeglądała oferty dotyczące pracy biurowej bądź w telekomunikacji. Unikała ogłoszeń o pracę dla kelnerek czy barmanek - donosi Huffington Post.

Gdy usunęła informację o niepełnosprawności, natychmiast zaproszono ją na rozmowę kwalifikacyjną i zaproponowano zatrudnienie w odpowiadającym jej wymiarze godzin. Pomimo tego, że kobieta stara się zachować optymizm, utrata możliwości zatrudnienia ze względu na jej chorobę była nieprzyjemną konfrontacją z rzeczywistością.
wtorek, 07 listopada 2017 10:45
 



Czytaj poprzedni artykuł:
Dwóch Polaków pobitych na stacji metra w Londynie
  Czytaj następny artykuł:
52-letniej kobiecie nie sprzedano zimnych ogni, ponieważ wygląda zbyt młodo



?>