Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands W weekend nastąpi ponowne otwarcie przejścia Old Central Library
W weekend nastąpi ponowne otwarcie przejścia Old Central Library
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Już w najbliższy weekend przejście Old Central Library zostanie ponownie otwarta. Jedna z najbardziej ruchliwych tras była zamknięta na czas prowadzenia pierwszej fazy prac renowacyjnych Paradise. Inwestycja jest warta 700 mln funtów.

Dwa charakterystyczne dla Birmingham place zostaną połączone ścieżką po ponad dwóch latach. Trasa Old Central Library umożliwiała ludziom dostęp do Broad Street oraz ICC poprzez Paradise Forum Shopping Mall, które zostało zlikwidowane pod koniec 2014 roku.

Przejście zamknięto ostatecznie w listopadzie 2015 roku, aby umożliwić rozbiórkę budynku Central Library. Piesi zostali przekierowani na Fletchers Walk. Ponowne otwarcie trasy nastąpi w najbliższą sobotę, 11 listopada.

Dodatkowo rozpocznie się rozbiórka Birmingham Conservatoire (instytucja przeniosła się do nowej siedziby zlokalizowanej przy Jennens Road) oraz znajdującego się obok Chamberlain House. Prace wewnątrz tych budynków trwają już od jakiegoś czasu. Teraz na miejscu pojawi się 32-metrowy dźwig, który pomoże całkowicie zdemolować budowle.

W związku z tym południowy pas Paradise Circus Queensway na odcinku od Sandpits do Suffolk Street Queensway 13 listopada zostanie zamknięty. Będzie nieprzejezdny aż do lata. Prace rozbiórkowe umożliwią otwarcie głównego wejścia do Birmingham Museum and Art Gallery przy Chamberlain Square.
środa, 08 listopada 2017 07:31
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pożar w bloku mieszkalnym w Edgbaston
  Czytaj następny artykuł:
Rząd przedstawił szczegóły nowego systemu dla imigrantów po Brexicie?>