Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Polacy z West Midlands oskarżeni o współczesne niewolnictwo
Polacy z West Midlands oskarżeni o współczesne niewolnictwo
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dziewięcioro Polaków z West Midlands zostało oskarżonych o wykorzystywanie swoich rodaków do niewolniczej pracy. Poszkodowanych jest ponad 80 osób.

Polacy sprowadzali swoje ofiary z Polski do Wielkiej Brytanii od 2014 roku i obiecywali dobrze płatną pracę. W ostateczności założone na ich nazwiska konta bankowe były kontrolowane a zarobki zabierane.

Oskarżeni to mieszkańcy Black Country, Birmingham, West Bromwich i Walsall. Wszystkie dziewięć osób zostało oskarżonych o spisek mający na celu zmuszenie ludzi do pracy, spiskowanie w celu kierowania ludźmi w celu wyzysku i konspiracji w celu nabycia mienia.

Na ławie oskarżonych zasiedli: 47-letnia Justyna Parczewska z Beechwood Road w West Bromwich, która pochodzi z Włocławka; 48-letni Marek Brzeziński z Lindley Avenue w Tipton i 27-letni Dawid Kasperowicz z Waterside Street w West Bromwich. Oboje pochodzą z Opoczna. Na ławie oskarżonych zasiedli również: 27-letnia Natalia Żmuda z Dębicy, 22-letnia Julianna Chodakiewicz z Grudziądza, 29-letni Marek Chowaniec z Warszawy oraz 26-letni Jan Sadowski z Dartmouth Street w West Bromwich, 52-letni Ignacy Brzeziński, 41-letni Wojciech Nowakowski z James Turner Street w Winson Green, wszyscy pochodzą z Bydgoszczy.

Wszyscy oskarżeni trafili do aresztu. Kolejną rozprawę zaplanowano na 5 grudnia.
czwartek, 09 listopada 2017 19:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pięć osób cudem uniknęło śmierci podczas wypadku w Erdington
  Czytaj następny artykuł:
Rookery Road w Handsworth zamknięta z powodu poważnego wypadku?>