Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Uczniowie z Birmingham, aby nie głodować w domu podczas weekendów, zabierają jedzenie ze szkół
Uczniowie z Birmingham, aby nie głodować w domu podczas weekendów, zabierają jedzenie ze szkół
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W niektórych częściach Birmingham zdesperowani uczniowie w piątki biorą jedzenie ze szkół, aby nie głodować w domach podczas weekendu - ujawnia dyrektor jednej z placówek.

Problemy, z jakimi borykają się dzieci dorastające w biedzie w Kingstanding oraz Erdington, zostały spisane w raporcie przygotowanym przez dyrektorów siedmiu szkół. Jest to ostrzeżenie dla rządu, który zapowiedział, że chce ograniczyć finansowanie sektora edukacji o nawet 302 funty rocznie na każdego ucznia.

W dokumencie czytamy, że niektóre dzieci dorastają w domach, w których nie ma ani książek, ani zabawek, a ich ubrania są trzymane w workach na śmieci. Muszą się zmagać z takimi problemami, jak uzależnienia członków rodziny od różnych substancji. Bardzo słabo mówią i piszą po angielsku.

Część dzieci przychodzi do szkoły bez śniadania, a jedyny porządny posiłek jedzą w szkole. Wychodzą z domu tylko wtedy, gdy w szkole organizowane są wycieczki do lasu, na farmę lub takie, podczas których uczniowie zwiedzają zabytki.

Dyrektorka Twickenham Primary School w Kingstanding Helen Slack mówi, że jej szkoła jest otwierana wcześnie, aby wydawać uczniom darmowe śniadania. Dodatkowo oferuje zmagającym się z problemami finansowymi rodzinom pomoc przy pokryciu kosztów mundurków oraz wycieczek, a także paczki z żywnością.
sobota, 11 listopada 2017 08:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski dyplomata uważa, że UK może zmienić zdanie i odwołać brexit
  Czytaj następny artykuł:
Policja zidentyfikowała fajerwerki odpalone w domu zamordowanego Anthony’ego Nichollsa