Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Specjaliści uważają, że kierowcy powinni przechodzić obowiązkowe badania wzroku
Specjaliści uważają, że kierowcy powinni przechodzić obowiązkowe badania wzroku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kierowcy powinni przechodzić obowiązkowe badanie wzroku co dziesięć lat - uważają członkowie Association of Optometrists.

Stowarzyszenie informuje, że w zeszłym miesiącu jeden na trzech optometrystów widział się z pacjentami, którzy nadal prowadzą samochody, mimo tego że ich wzrok się popsuł i nie spełnia wymaganych standardów.

Podczas praktycznego egzaminu na prawo jazdy kierowcy muszą być zdolni do przeczytania numerów tablic rejestracyjnych z odległości 20 metrów (65 stóp). Nie ma jednak nakazu przeprowadzania badań kontrolnych wzroku.

Departament Transportu tłumaczy, że każda osoba posiadająca dokument uprawniający do prowadzenia pojazdu powinna zgłaszać zmiany dotyczące wzroku do DVLA. Rzeczniczka prasowa ministerstwa mówi, że wszyscy kierowcy muszą być pewni, że widzą na tyle dobrze, aby nie stwarzać zagrożenia na drodze.

Dane zebrane przez Departament Transportu pokazują, że w zeszłym roku na brytyjskich drogach w wypadkach, w których czynnik wzroku był kluczowy, zginęło 7 osób, a 63 zostały poważnie ranne.
wtorek, 14 listopada 2017 07:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Bank of England ogłosił datę wycofania starych 10 funtów z obiegu.
  Czytaj następny artykuł:
Policja zatrzymała osobę podejrzewaną o zamordowanie mieszkańca Cradley Heath?>