Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Tragiczny wypadek w Birmingham, w którym zginęło 6 osób - ustalono tożsamość pierwszej ofiary
Tragiczny wypadek w Birmingham, w którym zginęło 6 osób - ustalono tożsamość pierwszej ofiary
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja kontynuuje działania śledcze w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę rano w Birmingham. Sześć osób zginęło, a siódma w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Kierowca taksówki, jego dwóch pasażerów oraz trzech innych mężczyzn podróżujących w kolejnym samochodzie zginęło w wypadku, który miał miejsce w niedzielę, we wczesnych godzinach porannych na Lee Bank Middleway w Birmingham. Trasa była zablokowana przez cały dzień.

Trzech mężczyzn poniosło śmierć, gdy siła uderzenia wyrzuciła ich z samochodu, którym się poruszali, a kierowca taksówki i dwie inne osoby z jego pojazdu zmarły po tym, jak ich auto przewróciło się na bok - podaje West Midlands Ambulance Service.

Czwarty pasażer jest w stanie krytycznym i znajduje się pod opieką lekarzy z Queen Elizabeth Hospital w Birmingham.

Śledczy ustalili personalia pierwszej ofiary - to taksówkarz Imtiaz Mohammed. Mężczyzna był ojcem szóstki dzieci, wszystkie są w wieku poniżej 15 lat. Jego kuzyn mówi, że Imtiaz był opiekuńczym i ciężko pracującym człowiekiem.

Dziś policja przegląda nagrania z kamer monitoringu, w nadziei na to, że funkcjonariusze zauważą coś, co pozwoli ustalić dokładną przyczynę wypadku. Wczoraj informowano, że jest zbyt wcześnie, aby spekulować na temat czynników, które doprowadziły do tragedii. Śledczy mają jednak nadzieję, że nagrania pomogą w prowadzeniu dochodzenia.

W wypadku brały udział także trzy inne samochody, które próbowały ominąć kolizję. Kobieta i mężczyzna z drugiego auta odnieśli niewielkie obrażenia i zostali przetransportowani do Heartlands Hospital na badania. W trzecim samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn. Pierwszego z nich opatrzono na miejscu, a drugi poinformował, że nie potrzebuje żadnej pomocy.
poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
Obawy o środowisko spowodowały wstrzymanie budowy krematorium wodnego w West Midlands
  Czytaj następny artykuł:
Nowy sondaż dotyczący brexitu pokazuje, że zwolennicy pozostania w UE mają 10% przewagi?>