Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Zaledwie trzy dni po rozpoczęciu 2018 roku w niektórych supermarketach brakuje jedzenia
Zaledwie trzy dni po rozpoczęciu 2018 roku w niektórych supermarketach brakuje jedzenia
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Półki w niektórych brytyjskich supermarketach zaczęły świecić pustkami. We wtorek wieczorem klienci zachodzili w głowę, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Braki towaru na półkach można było zaobserwować w kilku miastach, w tym w Belfaście, Birmingham i Londynie. Uważa się, że przyczyniła się do tego kombinacja kilku czynników - braku odpowiedniej liczby pracowników oraz konieczności poprzestawiania produktów i zmiany z ekspozycji świątecznych towarów na te zdrowsze.

Przedstawiciele sieci Sainsbury’s oraz Asda tłumaczą, że problem dotyczył jedynie kilku sklepów. Z obserwacji wynika, że pustymi półkami świeciły supermarkety Sainsbury’s w Clapham w Londynie, Forestside w Belfaście oraz Mere Green w Birmingham, a także Asda w Wolverhampton.

Ekspert ds. handlu Bryan Roberts powiedział gazecie „Daily Mail”, że jest kilka powodów takiej sytuacji. Po pierwsze sezonowa zmiana - sklepy zmieniają swój asortyment ze świąteczno-noworocznego na zdrowszy. Po drugie, niektórzy dostawcy nadal nie działają pełną parą, ponieważ część pracowników przebywa na urlopach. Dopiero w przyszłym tygodniu wszystko powinno wrócić do normy. Do tego czasu należy się spodziewać problemów z dostawami niektórych produktów. Po trzecie, czasami dochodzi do usterek technicznych - zepsute lodówki i zamrażarki również mogą się przyczynić do występowania braku określonych towarów.
czwartek, 04 stycznia 2018 07:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rosną koszty tankowania samochodów - ceny na stacjach najwyższe od 2014 roku
  Czytaj następny artykuł:
16-latek przyznał się do zabójstwa mężczyzny z Birmingham?>